Membership

Honorary President

Päivi Pohjanheimo, Ambasador al Finlandei la Bucuresti 

President

Silviu Miloiu, Universitatea Valahia din Târgoviste

Vicepresident

Bogdan Schipor, Institutul de Istorie “A.D. Xenopol” al Academiei Romane

General Secretary

Ana-Maria Despa, Asociatia Romana pentru Studii Baltice si Nordice

Deputy General Secretary

Magdalena Ionescu, Asociatia Romana pentru Studii Baltice si Nordice

Director of Communication and Inernational Relations

Andreea Andreescu, Asociatia Romana pentru Studii Baltice si Nordice

Coordination Commitee

Andreea Andreescu, Asociatia Romana pentru Studii Baltice si Nordice

Florin Anghel, Universitatea Ovidius din Constanta

Mioara Anton, Institutul de Istorie “Nicolae Iorga” al Academiei Romane

Ana-Maria Despa, Asociatia Romana pentru Studii Baltice si Nordice

Crina Leon, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Silviu Miloiu, Universitatea Valahia din Târgoviste

Bogdan Schipor, Institutul de Istorie “A.D. Xenopol” al Academiei Romane

Mihai Razvan Ungureanu, Universitatea Bucuresti

Adrian Vitalaru, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Study Sections

Section of Baltic Studies: Adrian Vitalaru (chair)

Section of Nordic Studies : Crina Leon (chair)

Honorary Council:

Ion Calafeteanu, Universitatea Valahia din Târgoviste

Ioan Chiper, Institutul de Istorie “Nicolae Iorga” al Academiei Romane

Veniamin Ciobanu, Universitea “Al.I.Cuza” din Iasi

Dan Cosasu, Camera de Comert si Industrie Romania-Finlanda

Ingrid Cristea Vendelin, Consulatul Onorific al Estoniei la Bucuresti

Ioan Donca, Consulatul Onorific al Letoniei la Bucuresti

Pekka Hartilla, Ministerul Afacerilor Externe al Finlandei

Antero Inkari, Ministerul Afacerilor Externe al Finlandei

Vladimir Jarmolenko, Ambasador al Lituaniei la Bucuresti

Theodor Paleologu, Parlamentul Romaniei

Serban Papacostea, Academia Romana

Michael Sternberg, Ambasador al Regatului Danemarcei la Bucuresti

Neagu Udroiu, Fost ambasador al  Romaniei la Helsinki si Tallinn

Mihai Razvan Ungureanu, Universitatea Bucuresti

Constantin Vlad, Fost ambasador al  Romaniei la Helsinki

Honorary members:

Kari Alenius, Universitatea din Oulu

Carsten Due-Nielsen, Universitatea din Copenhaga

Björn M. Felder, Germania

Rebecca Haynes, University College of London

Kalervo Hovi, Universitatea din Turku

Eriks Jekabsons, Universitatea Letonia din Riga

Ceslovas Laurinavicius, Institutul Lituanian de Istorie

Katalin Miklóssy, Universitatea din Helsinki

Viatcheslav Morozov, Universitatea de Stat din St. Petersburg

Valters Šcerbinskis, Riga Stradinš University

David J. Smith, Universitatea of Glasgow

Viktor Trasberg, Universitatea din Tartu

Luca Zanni, Ambasada Italiei in Kiev

Members:

Andreea Amuzan, Scoala Dora Dalles Bucsani

Andreea Andreescu, Universitatea “Valahia” Targoviste

Alexandra Constanta-Anton, Spreading Education, Ploiesti

Ioana Asavoaie, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Nerijus Babinskas, Universitatea din Vilnius

Alexandru Bobe, Universitatea „Ovidius” din Constanța, Consul Onorific al Estoniei la Constanța

Ioan Bodnar, Universitatea “Valahia” Targoviste

Ileana Cazan, Institutul de Istorie “Nicolae Iorga” al Academiei Romane

Maria Cernat, Universitatea “Valahia” Targoviste

Mihai-Sebastian Chihaia, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Costel Coroban, Universitatea “Ovidius” din Constanta

Ana-Maria Dima, Universitatea din Lund

Adinel Dinca, Institutul de Istorie „George Baritiu” Cluj-Napoca

Roxana Dreve, Universitatea Babes Bolyai din Cluj-Napoca

Sándor Földvári, Academia de Stiinte a Ungariei si Universitatea din Debrecin

Alexandru Ghisa, Ministerul Afacerilor Externe al Romaniei

Claudia Gilia, Universitatea “Valahia” Targoviste

Mircea-Cristian Ghenghea, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Raluca Glavan, Mykolas Romeris University of Vilnius

Armand Gosu, Romania

Andrea Griffante, Universitatea Vytautas Magnus din Kaunas

Alexandra Gruian, Universitatea “1 Decembrie 1918” Alba Iulia

Lavinia Grumeza, Universitatea “1 Decembrie 1918” Alba Iulia

Julien Guinart, Franta

Daniel Hrenciuc, Universitatea “Stefan cel Mare” din Suceava

Roxana Ionita, Scoala Nationala pentru Studii Politice si Administrative

Marina Melania Irimia, Universitea “Al.I.Cuza” din Iasi

Daniela Larion, Universitea “Al.I.Cuza” din Iasi

Dan Margarit, Editura Cetatea de Scaun

Mihaela Moagher, Universitatea din Tartu

Catalin Mogoseanu, Polar Management SRL

Enikő Molnár Bodrogi, “Babes-Bolyai” University, Cluj-Napoca

Paul Nanu, Universitatea din Turku

Mihai Claudiu Nastase, Complexul National Muzeal „Curtea Domneasca” din Targoviste

Nicoleta Carmen Olteanu, Universitatea Bucuresti

Iulian Oncescu, Universitatea “Valahia” Targoviste

Lucian Parvulescu, Ministerul Afacerilor Externe al Romaniei

Emanuel Plopeanu, Universitatea Ovidius din Constanta

Adrian Pogacian, Universitatea de Medicina si Farmacie Targu-Mures

Cosmin Popa, Institutul de Istorie “Nicolae Iorga” al Academiei Romane

Alexandru Popescu, Romania

Oana Popescu, Renault Romania

Marco Pribilla, Ambasada Finlandei la Bucuresti

Tiberius Puiu, Romania

Andrea Rizzi, Universitatea din Turku, Finlanda

Simona Solomon, Universitatea Bucuresti

Cezar-Ionut Stanciu, Colegiul National “Nicolae Titulescu” Pucioasa

Cigdem Ustun, Middle East University of Ankara

Lucian Vilcea, Universitatea “Al.I.Cuza” din Iasi

Francesco Zavatti, Università Roma Tre